• Süpervitrin
Estrogenolit HapEstrogenolit Hap ve Estrogenolit Damla
Arı Otu, Arı Otu Tohumu ,arı Otu Tohumu Satışı, Ankara Arı Otu
İlan No : #00656112
45 TL
İlan Tarihi :
Marka
Bahçe
Seri
Bahçıvanlık Ekipmanları
Tipi
Bahçıvanlık Ekipmanları

İLETİŞİM BİLGİLERİ
Adı Soyadı :
murat yaman
Puan Ver :
Telefon (Cep) :
0(545) 874 1363
Kullanıcı Puanı :
% 0 Olumlu
İşlem Sayısı :
0
Üye Durumu :
Offline !
Estrogenolit Hapı ve Estrogenolit DamlasıEstrogenolit Hapı ve Estrogenolit Damlası

İLAN AÇIKLAMASI

ARI OTU TOHUMU:

Ömrü: Tek yıllık Boyu: 50-100 cm. Yeşil ot verimi: 2 ton Ekim Normu: 2-3 kg / da Nektar (bal) Verimi: 14-50 kg/da Özellikleri: -Çok kaliteli balı olan Fazelya olarak ta bilinen bu bitki, iyi bir mera bitkisi olmasının yanında, yeşil gübre bitkisi ve tıbbi bitki olarak da yetiştirilmektedir.

-Tohumları küçük olduğu için tekstür ve drenaja dikkat edilmelidir (homojen ekim için, kum ile birlikte ekimi önerilebilir). Ekimle birlikte, yanmış çiftlik gübresi veya toprak tahlili sonrası hesaplanarak 5’er kg N/P verilmesi verimi artıracaktır.

-Kışları sert geçen bölgelerimizde ilkbahar ekimi yapılmalıdır.

-Çiçeklenme süresini artırmak amacıyla; ekimi bir kaç defada 2 hafta aralıkla yapmak ve sulama yapılıp vegetatif dönemi uzatarak tohum oluşumunu geciktirmek mümkündür.

-Sıraya ekimde, sıra arası 20-30 cm arasındadır. Dekara atılacak tohum 1,5-2 kg olup 1-2 cm derinliğe bırakılmalıdır. Elle serpmede daha fazla tohum kullanılır.

 Arı otu, nektar ve polen kaynağı açısından dünyanın en üstün 20 bal bitkisi arasında yer almaktadır.

Arı otunda çiçekler açık mor renklidir.  Arı kolonisinin gücüne göre iyi bir sezonda koloni başına 5-9 kg arı otu balı hasat edilebilmekte, dekara bal verimi 30-100 kg arasında olmaktadır.

Arı otu Ekimi 20-30 cm aralıklı sıralara yapılmaktadır. Tohumluk miktarı 1-1.5 kg/da olup ekim derinliği 1-2 cm arasındadır. Dekara 5-6 kg saf azot ve fosfor gübrelemesi yapılmalıdır.

Akdeniz sahil kuşağında rakımı 500 metreye kadar olan yerlerde sonbaharda eylül-kasım ayları arasında ekilmektedir. Karadeniz Bölgesinde ise Ocak ayı sonunda ekilen arı otu, Mayıs ayı ortasından itibaren çiçeklenmeye başlamaktadır.

Ülkemizde yapılan arı otu yetiştiriciliğinde herhangi bir hastalık ve zararlıya karşı ilaçlama yapılmasına gereksinim yoktur.

Arı Otunun Bal Arıları İçin Önemi: 1832 yılında Avrupa’ya getirilen arı otu Almanya ve İngiltere başta olmak üzere bir çok Doğu Avrupa ülkelerinde yeşil ve kuru ot bitkisi, erozyonu önleyici örtü bitkisi ve süs bitkisi olarak kullanımı yanında, elverişli bir nektar ve polen kaynağı olarak da arı yetiştiricileri tarafından geniş bir şekilde ekimi yapılmaktadır. Ayrıca silaj üretimine çok uygun bir bitki olması nedeniyle süt verimi artışına katkıda bulunmaktadır.

Bütün bu faydalarının yanında arı otu, arılar için yarayışlı olduğundan arı merası olarak kullanımı daha yaygın olmaktadır. Arı otu, nektar ve polen kaynağı açısından dünyanın en üstün 20 bal bitkisi arasında yer almakta; pek çok ülkede bal arılarının yararlanması için özellikle arılıkların önüne ekimi yapılmaktadır. Bazı Avrupa ülkelerinde ise arı yetiştiricileri kolonilerini gezginci arıcılık sistemi içerisinde arı otu ekili alanlara özellikle taşımaktadırlar.                                            

KAPIDA ÖDEME İMKÂNI İLE 1 GÜNDE TESLİMAT

SİPARİŞLERİNİZ İÇİN ARAYINIZ

0545 874 13 63


Kişi Tarafından Görüntülenmiştir.

5145

BENZER İLANLAR

ETİKET BULUTU

Arı Otu, Arı Otu Tohumu ,arı Otu Tohumu Satışı, Ankara Arı Otu
İlan No : #00656112
Estrogenolit HapEstrogenolit Hap ve Estrogenolit Damla

YORUMLAR